Sohbet Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sohbet Mekanı

Sohbet'in En Doğru Adresi Her konu mevcuttur...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler

2 posters
YazarMesaj
gül-mavi

gül-mavi

Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Empty
MesajKonu: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Ağus. 16, 2007 5:11 pm

Kendini özgür bırak.Ne hissediyorsan onu yap.Hep yaptığımız gibi... Bırak duygularını perdelemeyi, bırak ırmaklar gibi coşsun kalbin. Benim ellerimi tutarken yaşadıklarının yanlış olduğunu düşünme.Bırak sevgim tüm benliğini sarsın. Eğer gerçekten sevdiğinin ben olduğuna inanıyorsan sımsıkı sarıl bana , beni yaşa, beni bırakma....

Günün birinde belki anlarsınne kadar sevdiğini,ne kadar sevebileceğini, ne kadar sevildiğini vene kadar sevilebileceğini...Ama iş işten ge.miş sevgilin, seni seven gitmiş, yitmiş olabilir . İşte o zaman üzülme vaktidir.Ama asla üzme kendini en azından bir kez gerçekten sevildin.Ve biliyorsun kibu sevgi bitmeyecek. BEN BİTENE KADAR....

Beni asla unutma. Bil ki unutulmayı hiç sevmem.Ve bil ki benim kurallarım var ve herkes bu kurallara uymak zorunda...

Sevdiklerim benden önce ölmezler,
Sevdiklerim benden çok üzülmezler.
Sevdiklerim benden çok sevmezler.
Ve sevdiklerimi benden çok kimse SEVEMEZ.

Sen; Sevdiğim, Anladın mı

SENİ EN ÇOK SEVEN BENİM......
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Ağus. 16, 2007 5:14 pm

Yüreğim ne dediyse onu dinledim ben. Kimi işaret ettiyse ona yöneldim. Şimdi sen diyor da başka bir şey demiyor. Ansızın bastıran bir yağmura hazırlıksız yakalanır ya insan, işte öyle ıslattı beni aşkın. Seni bekledim ben. Yüreğimdeki heyecanı, gözlerimdeki yeşili, dudaklarımdaki ateşi, ellerimdeki titremeyi, küçük dokunuşları sana sakladım.
Ne sen beni bilirdin ne ben seni ama, bir yerlerdeydin ve mutlaka gelecektin. Ve bir gün çıktın karşıma. İşte o gün sevdaya dair nekadar tortu varsa içimde eridi gitti. Çocuk oldum yeniden. Hani bıraksan yemyeşil bir kırda bağıra çağıra şarkı söyleyip koşarım. Seni bulmanın coskusunu hiç bitmeyecek bir enerjiyle yaşarım. Seninle yep yeni bir hayatın başladığını biliyorum. O hayatın içinde vazgeçilmez kıldığım tek şey sensin.

Bilirim, bu şarkı korkutur bazen insanı. Neler oluyor diye sormadan bir duygu selinin içinde bulursun kendini. Ama zaten aşk öyle bir şey değilmidir? Sorarsan planlarsan onun adına aşk denir mi? Bırak kendini bırak ki aşkınbüyüsü sarsın seni. Kendini o eşsiz duyguların ferahlığına bırak. Tut elimi birlikte çıkalım bu yolculuğa. Yarınsız zamanların iki yolcusu olalım. Kaygısızca yaşayalım aşkı, eriyelim birbirimizde. Yüreklerimiz birbirimiz için atsın, soluklarımız birbirine karışsın. Tutkunun alevleri dalga dalga sararken bedenlerimizi.

Gidersen... Gözümdeki son parıltıyı da alır götürürsün. Bir zemherenin ortasında titrerken bırakırsın beni. Ama merak etme ayakta kalırım ben. Tıpkı fırtınaların boynunu eğip yıkamadığı kavak ağacları gibi. Senden bana yadigar kalan her anıyı bir kez daha bir kez daha yaşarım. Aşkım da benden yadigar kalır sana..
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Ağus. 16, 2007 5:15 pm

Gülümse ,hayata gülümse O sana belkide herzaman hüzün ve keder dolu günler verdi. Hic ummadığın deryalarardan çılgın dalgalar vurdu,gülümse Belkide çok uzaklarda kızgın bir bulut şimşekler yağdırdı yüreğine Ağlama , icindeki nefret kini bulaştırma ruhuna ,gülümse Alacakaranlık kuşagında, düşlerin bile acı cektiği sonsuzlukta. Hadi sende gülümse. Yıllanmış bir adam,geride bıraktığı belki acı belkide gökkuşağı kadar renkli anılarının arkasında çökmüş bir beden,off çeken bir ruh. Nostaljilere boğulmuş birkaç yaprak ,ve yılların eskitemediği sevgisini verdiği hayat arkadaşının kabri. Gülümse hayata gülümse. Her günbatımında geçen saatlerin anısı ve yeni bir dünya yıldızlarının kol gezdiği gecenin verdiği gizem. Gülümse bi tanem yaşama gülümse. Elinde şekerine sımsıkı sarılmış yavru ceylan gibi titrek çocuğun gözlerindeki ürkek, sahib olma savaşı. Sırtında heybesi,umut ışıgının geldiği noktaya göz dikmiş,gece bilmeyen gündüzü seçemeyen bir avarenin yaşama savaşı. Gülümse ,hadi yeni ufuklara gülümse. Sana acı çektiren belkide ufkunu şiddetle karartan eski dostlarına, Kalbini zincirlemiş bir avuç dostlarına, Platonik bir rüzgarın hortumunda durdurak bilmeyen , çıkmaz karanlığa bir hayalet gibi, umutsuzluğa düşen sevgiline. Geçmişe eyvallah,hadi gülümse. Hic doyamamış ,bir lokma ekmeği kurak topraklarda çıkaran bir babanın yavrularına titremesi,hayata umutla bakışı. Hiç yaşanmamış ,hayallerine yaldızdan süsler veren,padişahlar diyarının sultanı,belkide böyle mutlu , heyecan dolu bir kız. Hadi ,hayallerine gülümse. Bir gün seni beyazlara bürüyecek,kırmızı güllerle dolayacak,kızıl atın sırtında gökkuşağının altındaki dünyaya coşarak. Kalbindeki sır dolu odaya Damla Damla akacak yeni bir yaşama merhaba.. Hoşçakal geride bıraktığım acımasız nemrutun oğlu. Gülümse, yeni dünyaya gülümse Bin pişmanlığın fayda etmediği,acımasızların af dilediği hayata şiddetle çek kılıncını,hiç acıma ,yeni hayata hiç acıma ,yeni hayata hiç bir dumandan is bulaştırmadan gülümse. Hoşgeldin yakamozun ışıldattığı ,gökkuşağının renklendirdiği,engin mavi deryaların berraklığını verdiği yaşama. Gülümse, bir DAMLA mutluluğa ,hadi gülümse.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: güzelmiş şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2007 4:59 pm

güzelmiş şiirler... lol!
http://www.bilgekaanozkan.tr.cx
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 8:46 pm

Seni tanımadan önce yüreğim ölü deniz gibi sessiz sakin konuklarını ağırlamaktaydı. Oysa şimdi yatağına sığmayan köpürerek taşan azgın nehirler gibi çağlamakta...

Seni hangi mevsimde sevdim ben?... Ne zaman gelip yüreğime oturdun? Nasıl başladı ve şekillendi? Aynaya yansıyan görüntümde tek bedende 2 suret görüyorum. İkisinin de gözlerinde yıldız pırıltısında dans eden ateş böceklerini görüyorum.

Kozasında günışığını görmek isteyen tırtıl misali karanlıktayım şu an. Dışarısı nasıl acaba? Güneşinde ısınabilecek miyim? Yoksa yağmurunda boğulacak mıyım?
Kimin elinde şekilleneceğim acaba? Kelebek olacağım günü görebilecek miyim? Kelebeklerin ömrü 3 günmüş ya hani; tırtıl olup asırlarca herhangi birinin ellerinde yaşamaktansa , kelebek olup 3 gün sevdiğimin ellerinde olmayı tercih ederim.

Sevginin panzehiri acı değil mi? Acılarla yüreğimiz olgunlaşacak daha bir biz olacağız...Gözyaşlarım yüreğine değdiği an yüreğinde çiçekler açacak...

gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 8:50 pm

SENİNLEYKEN BEN

Ellerini tuttuğumda ben oluyorum. Büyüyorum. İçimdeki sevda ateşi büyüyor, bir yangın oluyor suyla sönmeyen. Ah nasıl atıyor kalbim bir duyabilsen... Kalbinin atışından yorulur mu insan. Ben yoruluyorum. Adını duyduğumda titriyorum. İçimde ki sevda telleri titriyor. Eriyorum, su olup akacağım sanki. Su olsam da sana akmak için bir yol bulurum ben. Ayaklarının dibinde bir göl olurum. Sen bu aşk suyuyla yıkanırsın.

Seni düşündüğümde ki bir tek an bile yok seni düşünmeden geçen. Hasretin tutsağı oluyorum. Hasret dedim de seni özlemenin bu kadar zor olacağını bilmezdim. Bir sarmaşığa dönüşüyor hasretin. Bütün bedenimi sarıyor, hasretten şikayet etsemde aldırma sen. Kavuştuğumuzda yaşadığım mutluluk kötü olan ne varsa hepsini silip atıyor.

Senin yanındayken dört mevsim bahar oluyorum. Seni o baharın en nadide çiçeği yapıyorum. Çiçek çiçek açıyorsun yüreğimde, kokunla başımı döndürüyorsun. Bir bahardan diğerine uzanırken zaman, sensizliği aklıma bile getirmek istemiyorum. Bir de uzaklığın var ki dayanılmaz... Kahroluyorum, mapusluk çeken bir mahkum gibi günleri saatleri sayıyorum. Ya geleceksin, ya geleceksin yoksa çürüyüp gideceğim bu kapkara zindan da. O zaman gel gel ki yüreğim kavuşsun özgürlüğüne. Bir kuş gibi uçup konsun senin yüreğine. Bak o zaman bir daha karanlık olur mu? Bir daha zindana düşer mi bu adam?

Sana baktıkça kendimi hiç keşfedilmemiş bir kıtanın topraklarında buluyorum. Adım adım dolaşıyorum seni. Sana dair ne varsa hepsini öğrenmek istiyorum. Keşfetmeye aç bir kaşifim ben ancak senin topraklarınla doyuyorum.

Sana her güm yeniden bir kez daha aşık oluyorum. Bu aşka ben bile şaşırıyorum ama şaşkınlığım beni mutlu ediyor. Seviyorum seni, sevdam bir çığa dönüşüyor. Bana engel olmaya kalkacak ne varsa, kim varsa hepsini bir çırpıda silip sürpürecek kadar büyük bir çığa...

Sevdam,mutluluğum, cankuşum... Sen varsan, varım bende... Öyleyse benimle ol. Bir aşkın nasıl tutkulu, nasıl saf, nasıl sonsuz yaşanaçağını gösterelim herkese. Bir tek gün bile pişman olmayaçağına söz veriyorum...
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 8:53 pm

Kaderimde Seni Sevmek Varmış

Seni sevmek varmış kaderimde. İstemek, özlemek varmış. Çaresizlik içinde seni çare olarak görmek. Zamanı senin için lanetlemek, hayallerimin bile beni avutamayacağı beklentiler içinde, sevgi içinde kaybolup giden benliğimin, hasret içinde bedenini özleyen, yanıp tutuşan tenimin esiri olmak varmış. Dinlediğim şarkıların her noktasında, her virgülünde seni vurgulamak varmış. O soğuk rüzgarlara rağmen yüzümde yansıyan ışığınla ısınmak varmış... Gecelerimin senin için bölünmesi varmış.

Bu dünya’da ikinci kez seninle var olmak varmış.
Ve bütün bunları senden gizleyerek sadece yazılarınla ya da sesinle avunarak yaşamak varmış.
Söylesene, bu var oluşun ortasında, yok oluşları nasıl düşünürüm?
Senin ufacık bir parçanla avunmak bile hayatımı cennete çevirirken seni tamamen kaybetmek…
Tüm engelleri, olumsuzlukları, acıları düşünerek, umutsuzluğumu hasretime ekleyerek seni seçtim.
Vazgeçemem, vazgeçmem de.
Olur da bir gün bu hataya düşersem, işte o gün kendimi de yitiririm.
İnsanlara olan saygımı, sevgimi, inancımı, her şeyimi kaybedeceğim.
Kendi elimle kendimi öldüreceğim.
Şu an hiç olmazsa senin suretinle yetinmek var…
Bu yetmiyor ama yetmesi gerektiğinin farkındayım.
Beni sevmediğinin, farkındayım, ama ne olur yalvarıyorum.
Bu küçücük mutluluğumu da elimden alma
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 8:53 pm

hale bak...
kendimi toparlıcak gözyaşımı silicek gücüm bile yok...
böle darmadağın eden ne peki????
günlerdir bitiktim zaten..iğrençtim içimdeki en güzel şeyi düşünüp huzur buldum...onun hayaliyle durdum ayakta...ama en acı şekilde yaralayanda o oldu..allahım insanlar nasıl böyle acımasız..
önceden sorgulamanın aptalca vakit kaybı olduğunu düşünürdüm..ama artık tam ayağa kalkmışken bi tekme daha yemek istemiorum...
allahın cezası şu acımı içimdeki o bok şeyi yazmaya çalışıorum buraya...
resmen içim acıyo...hemde çok...
ne hale getirildim..ne hale geldim..inanamıorum..beni kimse üzemezdi..ya ben korurdum kendimi yada sevdiklerim..noldu şimdi??
ne ben korudum ne başkası..çok ağır bu...
nedir bu...neye üzülüorum ..hangisine...
burda bunaldım çok sıkldım..hergün bitiyorum diyorum allahın belası biri anlasa yaa...filmlerde olur zannederdim..
kaldım yapayanlız kaldım...bağırıp ağlıcak içimi dökücek kimsem kalmadı..ben yarın ne olçak die düşünen biriyken artık uyanmak istemiorum..
neyin cezası bu..kaldırmaıorum..hiç gücüm yok..hiç..kendi başıma halledemem bunu..ya böle devam edip üzüntüden yada ağlamaktan ölücem yada bi mucize...
içim tükenio..ne umudum var ne hayalim...ot gibiyim ..her rüzgarla bükülüorum...hiçkimseyi görmek bişey dinlemek istemiorum..burdan gidiyim...ya yok olayım yada gideyim..
bu acıyı çekmek istemiorum artık..
daha kaç defa mutlu olup sonra bu acıyı yaşıycam.kaç kez kazandığımı zannedip kaybedicem..
kim anlayabilirki ya..hanginiz..önümde durup kafa sallamkla olmuyo iştee..
tutsun biri elimden...
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 8:55 pm

ölmeyi özledim....

Ben hayatta birini sevdim oda beni hergün ağlattı sonra birini daha sevdim oda gitti.bazen düşünüyorumda bu yaşadıklarım hangi günahımın bedeli ya aşık olmanın günah olduğunu bilseydim yemin edrim aşık olmazdım şuanda birtek isteğim ölmek belki diğer tarafta aşk yoktur .herşey yalan olsada yinede seviyorum o beni bırakmış bırakalı hiç yüzüm gülmüyor hiç zaman geçmiyorçünkü onu çok özledim belki size hiç olmadı ama bana hep oluyor ve ben bu yüzdende alışkınım acı çekmeye ben ne kadar onu unuttum desemde gözlerim unutmuyor kalbim silemiyor onun o acımasız sözlerine de yüreğimin artık dayanacak gücü kalmadı bu onun o acımasız sözleriyle hergün öleceğime birkere ölürüm daha iyi ne yaptıysam olmadı bir türlü yaranamadım ona zaten kendiside çirkin e bende çirkinim fazla güzel değilim ne yapim benim bu gönlüm de çirkinlere yer varmış demekki.hergün ağlamaktan bıktım artık her sevdemamda çok yoruldum bıktım artık birdaha kesinlikle aşık olmayı istemiyorum çünkü beni herşeyden nefret ettirdi tıpkı kendisinden nefret ettirdiği gibi ben şimdi arkadaşlarıma sevmiyorum diyorum ama yüreği öyle demiyor yeni ben sevmiyorum onu aptal yüreğim seviyor keşke hiç doğmasaydım annemin karnında ben daha rahattım .hayatın kötülüklerini bile bilmiyordum.şimdi bana geri dönse ben artık istemem onu çünkü o rüzgarın coşturduğu bir tuz bulutu bugün bana eser yarın ellere yani aynı acıları tekrar tekrar çekemem yüreğim dayanamaz..
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:45 am

Uykunun huzurlu kollarına kendimi bırakamadığım, yatağımda uykuyu bekleyerek dönüp durduğum gecelerde düşlüyorum seni.

Kelimelerden köprüler kurabilmek, bazen de söylemeden bilebilmek istiyorum seni. Senin kelimelerinde; benim içimin en derininde sakladıklarımı bulmak istiyorum. Dünyaya senin gözlerinden baktığımda; hiç yabancılık çekmeyeceğimi bilmek istiyorum. Yaşamlarımızın o incecik detaylarında bulduğumuz yakınlıkları, aynılıkları paylaşabilmek istiyorum.

"Kimse bilmez, anlamaz nasılsa hepsi bende saklı kalsın" diyerek biriktirdiğim bütün "az"larımı seninle çoğaltacağımı hissetmek istiyorum.

Benim yaşamım yaşanamayacak kadar karmaşık olmadı hiç. Karamsar ve iç sıkıcı dönemlerim oldu. Hatta kendime acıdığım uzun dönemlerim bile oldu.

Karamsar ya da iyimser olmanın sadece bir tercih etme hali olduğunu öğrendim zaman içinde. Somurttuğum da hep zifiri karanlıklar sarmaladı beni. Gülümsediğim zaman hep karşımda parlayan bir umut ışığı gördüm. Sırf bu yüzden sana dair, sadece senin olan gülücükler biriktiriyorum kocaman.

Cevaba ihtiyacı olmayan sorular sormak istiyorum. Soru işaretsiz cümleler düşlüyorum seninleyken.

Bazen kitap gibi kurallı kaideli, olmalı ilişkimiz. Sonra çoklukla bozmalıyız o kuralları.

Çünkü yaşarken kitap gibi olunamıyor bilirsin. Yaşarken her kelime kendi anlamını beraberinde getiriyor.

Ancak yaşarken kelimesiz kalmaktan korkuyorum sevgili...

Kelimesizliğin soğuğunda üşümekten çok korkuyorum. Çok kelimem var sana koşmaya can atan. Hiçbirinin sonunda soru işareti, nokta, virgül, ünlem olmasın istiyorum.

Söyle sevgili; sence ben imkansız olanı mı istiyorum?
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:48 am

Şimdiye kadar kazanmış olduklarını, bundan sonra kazanabileceklerini, vazgeçemeyeceklerini, yıllarca koruduklarını, daha yıllarca muhafaza etmek istediklerini...
Arkada bıraktığın şeyleri düşünme!
Herkesin yaşamak istediği bir kişisel hayatı vardır ve onu yaşayabilmesi için arkada bıraktığı şeyleri düşünmemesi gerekir. Bilmelidir ki o birçok şeyi istediği zaman bütün evren ona yardımcı olur. Herkes yüreğinin sesini dinlemeyi ve yüreğinin diliyle konuşmasını öğrenmek zorundadır.
Bulduğun ve arkada bıraktığın için seni tedirgin eden aşk önünü kesmesin. Kişisel hayatını gerçekleştirmeni engellemesin. Yeter ki bulduğun ve arkada bıraktığın aşk ''saf madde''den yapılmış olsun. Üzerinden bin yıl geçmiş bile olsa, orada, o biçimde, senin bıraktığın haliyle duruyor olacaktır. Çürümeden, bozulmadan... Ve sen, nasılsa günün birinde oraya döneceksin.
Korkularını, tedirginliklerini, kafa karışıklıklarını, beni seviyorumlarını, ben onu seviyorumlarını, onunla yaşayabilir miyimlerini...
İhanet senin beklemediğin bir darbedir. Ama sen, yüreğini tanıyacak olursan, sana baskın yapmayı hiçbir zaman başaramayacaktır. Çünkü onun düşlerini ve arzularını tanıyacaksın ve onları hesaba katacaksın. Hiç kimse kendi yüreğinden kaçamaz. Bu nedenle, en iyisi onun söylediklerini dinlemek. Böylece kendisinden beklemediğin bir darbe indiremeyecektir kesinlikle, sana.
Kendi yolunda yürü. Başını dik tut. Kendini yenilmiş hissetme. Kişisel hayatını yaşa. Kahramanı, baş rol oyuncusu sensin. Bu senin öykün. sen sadece yaşa. Yüreğinin sesini dinleyerek, yüreğinin diliyle konuşarak yaşa!
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:49 am

Çok uğraştı, çalıştı

Maviye ulaşamadı.

Maviydi sevdiği,

Maviydi özlediği.

Mavi sınırsızlıktı,

Aşktı, sevdaydı,

Artan SEVGİlerdi...

Boyun eğmedi yazgıya,

Vazgeçmedi inatla,

Yeni umutlarla

Maviyi hep düşledi,

Masmavi yaşamı,

Hep bekleyecekti....
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:50 am

Üşüdükçe, uzuyor gece...
Sis çöküyor içime! ..
Uzadıkça, üzüyor gece! ..

Mevsimleer, dökülüyor kurşun rengi ağaçlardan; kavruk sarı! ..

Topraktan kök... Ve çeneden diş sökülür gibi koptu elin avucumdan;
bir beyaz güvercin gibi oturuyorken parmaklarımın arasında! ..
Böceklere terkedilmiş yuvalar gibi, şimdi boomboş avuçlarım...
Korkuyorum;
İçime bakmaktan!

Sen olsaydın, ne koyardın yokluğunun adını? ..

Üşüdükçe, uzuyor gece...
Üzüyor üşüdükçe ve içimi sis bastıkça,
hatırlıyorum; sen ve ben 'bir' olurduk...
Bir 'bütün'lüktü bu birlik, çokluktu; yokluk değil...
Az değildik bir iken; fazlaydık, ve yoğunduk... Çoğulduk, ve zengindik... Çoktuk bir'ken!
Ya şimdi?..

Topluyorum, topluyorum, toplayıp duruyorum kendimi yalnızlığımla...
Ben, bir... Ve bir de yalnızlığım, asla "iki" etmiyor!..
Lokmamı kırsam bile paylaşmak için; avucumda kalıyor... Sözüm, dudağımda kalıyor ve gözüm; kucağında kapanıyor yine, yalnızlığımın!..
Toplanmaya çalışsam da olmuyor... Doksandokuz parçamın her biri bir köşede; boncuklarım saçılmış bir araya gelmiyor!..

Üşüyorum...
Üşüyor gece...
Üşüdükçe, uzuyor; uzadıkça üzüyor ve sis çöküyor içime!..
Mevsimler dökülüyor kurşun rengi ağaçlardan; kavruk sarı, ve savruk sarı bir yel esiyor içimde!..

Fırınlar tutuşmuyor çırasız, kaynamıyor tencereler ocaksız...
Ben, üşüyorum; şöminede kül gibi...
Bilerek, yokluğundan soğuk mevsim olmadığını!..

Adı var da her şeyin; ne deniyor olmadığın mevsime?..
Bilmiyorum...
Yokluğundan daha soğuk bir mevsimi tanımadım ki... Bilmiyorum sensizlikten daha soğuk bir mevsim...
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:51 am

gözlerin gözlerime degince
felaketim olurdu aglardim
beni sevmiyordun bilirdim
bir sevdigin vardi duyardim
çöp gibi bir oglan ipince
hayirsizin biriydi fikrimce
ne vakit karsimda görsem
öldürecegimden korkardim

ne vakit maçka'dan geçsem
limanda hep gemiler olurdu
agaçlar kus gibi gülerdi
bir rüzgar aklimi alirdi
sessizce bir cigara yakardin
parmaklarimin ucunu yakardin
kipiklerini egerdin bakardin
üsürdüm içim ürperirdi
aksamlar bir roman gibi biterdi
jezabel kan içinde yatardi
limandan bir gemi giderdi
sen kalkip ona giderdin
benzin mum gibi giderdin
sabaha kadar kalirdin
hayirsizin biriydi fikrimce
güldü mü cenazeye benzerdi
hele seni kollarina aldi mi
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:52 am

gözlerinle alıyorsun benliğimi...
bana herşeyi sevdirdiğin gözlerinle...
bir kaç adımımı bekliyorsun biliyorum
ama atamıyorum ...

gidiyorum biraz daha uzaklara
sadece şunu istiyorum
bir kaç gülün kokusuyla beraber
Gül biraz!!!

gülümsemeni istiyorum...
bir kere daha yüzüme gülümsemeni...
gitmek istemiyorum
uzaklaşmak istemiyorum senden

ama gidiyorum...
bir kaç adım daha atıyorum ama
sonsuzluğa atıyorum bu adımı
biliyorum sevmeyeceksin beni...
umut ediyorum güleceksin
tek istediğim şu:
birkaç gülün kokusuyla beraber
Gül biraz!!!
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:54 am

Gülümsedim,ağladım,konuştum,sustum ama beceremedim unutmayı..Yapamadım susturamadım seni özleyen yanımı..Ben,ben seni çok sevdim..
Susarak,gülerek,yaşayarak sevdim seni..Kıskanarak sevdim..Böldün parça parça,parçalanarak sevdim seni!! Kırılmadan,yıpratmadan sevdim..
Ve kaldı sevdan üzerimde..Bir daha ayrılmamak üzere ruhuma yapıştı..Gitmedin benden..Bir daha hiç gitmedin..

Teninin beyazı kaldı bende,gözlerinin mavisi..Ruhunun asiliği kaldı ruhumda..Ve sevgin..Hiç inanamadığım yalan sevgin kaldı bana..
Bense iyileşmek istedim,atmak istedim bu sevda maskesini üzerimden..Yalan da olsa,sevmiyorum diyebilmek istedim..Ama olmadı..Gitmedi,geçmedi sevdan..Ve benim seni seven halim,aşkın her haline örnek oldu..Binlerce kez sevgi yumağı yapıp ne sevdalar çıkardılar aşkımdan..Ne mutluluklar..Bana kalansa hüzün mavileri oldu..

Rüyalarımı süsleyen, o parlak mavi,bana hüznünü bırakıp gitti..

Benim sevdalarım mavi olacak,hiç geçmeyecek seni seven halim biliyorum..Amansız bir sevda bu..
Bir daha sevene dek,mavi kalacak yüreğim..
Rengini kaybeden ruhum,maviye boyanacak..
Mavi sevdam olacak,mavi ruhum..
Sevda benim olacak,size mutluluklar kalacak..

Mavim,
Bırakıp giderim
Mutlu ol diye..
Susarım,gülümserim
Ve son bir şey söylerim,
Hiç geçmedi seni seven halim..!!!
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:58 am

Bir mavi türküsüdür
tutturmuşum
ama
unutmuşum
mavi de solar
ve
maviye de
siyah katarlar

Behey deli gönül
bilmez misin
sevdalar
artık daha da
zor

Yer yok
belki de
artık sana
ve bitir
bu
anlamsız
şiiri
hayatı
kurtul dünyanın
bütün kirlerinden
anlamsızlıklarından
ve
özlemle sarıl
düşlediğin
sonsuz gerçeğe
sensizliğe
s-e-s-s-i-z-c-e
kimsesizce
ö-l-ü-m-e
gül-mavi

gül-mavi

MesajKonu: Geri: Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler   Gül-mavi'nin Sevdiği Şiirler Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 3:59 am

.Bir rüya deniz gözlerin benim için
Mavinin gizemi gibi
Mavi ne kadar ulaşılmazsa
Deniz gözlerinde ulaşılmaz benim için
Engin mavilikler kadar uzak deniz gözlerin bana
Cesaret vermiyor mavinin gizemi
Anlatsın yüreğim içinde kopan fırtınaları
Deniz gözlerine haykırarak
Nasıl bir rüyaysa maviye ulaşmak
Benim içinde bir hayal deniz gözlerine ulaşmak
Sıyrılıp imkansız rüyalardan
Mavinin gizeminde mutluluğum yatıyor